18 C
    Neděle 8. září 2024

Střídající Lukaku spasil Inter. Citizens překvapivě remizovali v Lipsku

Osmifinále Ligy mistrů pokračovalo po přestřelce na Anfieldu dalšími dvěma zápasy. Zatímco favorizovaný Inter Milán doma porazil FC Porto, k čemuž přispěl bravurními zákroky Onana, Manchester City se natrápil s Lipskem natolik, že do odvety veze „pouze“ remízu 1:1.

V Itálii se domácí Internazionale utkalo s klubem, který neprohrál již dvaadvacetkrát v řadě. Portugalský celek provázela výborná forma a svěřenci kouče Conceicaoa měli v plánu zazlobit i na San Siru v rámci osmifinále LM.

Před 75 374 diváky ale veškeré ofenzivní snažení Porta končilo na výborném brankáři domácích Andrém Onanovi. Kamerunský kouzelník, jenž přišel do kádru italského giganta z nizozemského Ajaxu, vychytal například tvrdý projektil Marka Gruijiče či nadějný pokus Mahde Taremiho.

Domácí trenér Inzaghi poslal v 58. minutě na hřiště Lukaka, což se na konci dne ukázalo jako nejlepší možný tah. Belgičan sice svou první šanci v 72. minutě spálil, tu druhou, v minutě 86., už ale nikoli. Interu pomohlo v závěru i vyloučení Otávia, kterému sudí ukázal druhou žlutou kartu.

Inter vyhrál 1:0, odveta v Portugalsku se hraje 14. března.

Kříž v Německu

Do Lipska zavítal tým Pepa Guardioly z anglického Manchesteru. Citizens nemají na Lipsko dobré vzpomínky, loni s německým klubem padli v základní skupině Ligy mistrů poměrem 2:1. Nyní chtěli neúspěch odčinit a do odvety letošního osmifinále jít s pohodlím výhry.

A měli k tomu skvěle nakročeno. Domácí totiž ve 27. minutě hrubě chybovali v rozehrávce. Schlager ukázkově namazal Grealishovi, anglický záložník zvedl hlavu a vybídl k úniku Riyada Mahreze. Alžířan nic nevymýšlel, prvním dotekem vyslal míč na zadní tyč a meruna skončila v síti.

Lipsko však zbraně nesložilo. Právě naopak. Ve druhé půli kouč Red Bullu Rose dobře prostřídal, což se ukázalo jako klíčové. Jeho oponent Guardiola totiž nevyužil ani jednu substituci, a tak všech devět hráčů do pole, kteří byli připraveni hrát, zůstali na lavičce a sledovali vyrovnání Lipska.

Po rohovém kopu totiž nejvýše vyskočil Gvardiol a hlavou rozhodl o nerozhodném výsledku.

Lipsko dokázalo v utkání vymazat hlavní ofenzivní zbraň Angličanů Erlinga Haalanda, a tak utkání skončilo pouze remízou 1:1. Na odvetnou bitvu na Etihad Stadiu v Manchesteru dojde, podobně jako v případě Interu s Portem, 14. března.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.