18 C
    Neděle 8. září 2024

Osmifinále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a PSG nabídlo naprosto ikonickou podívanou. Rozjetí Francouzi v dresu obou klubů, španělské zmrtvýchvstání, neuvěřitelný druhý poločas v podání domácích i brankářské pochybení, to vše bitva gigantů měla. Po obratu z 0:1 na 3:1, o který se zasloužil hattrickem Karim Benzema, postupují do čtvrtfinále fotbalisté Realu Madrid. Mbappé, Messi, Neymar a spol. znovu odchází s prázdnou.

První duel obou celků se odehrál v Paříži, tehdy tam vsítil jedinou branku zápasu Kylian Mbappé, a to až v nastavení druhé půle. Tenký náskok, který si hráči francouzského velkoklubu přinesli do odvety, patrně nestačil.

Paris Saint-Germain ale nezačali v hlavním městě Španělska vůbec zle, tahoun Mbappé otevřel skóre i na Santiágo Bernábeu. Nejprve mu sice gólovou radost vzal pomezní sudí, neboť k radosti domácích mával po Kylianově trefě ofsajd, podruhé už se však mezi střelce zapsal.

Dokázal vystihnout vynikající míč od spoluhráče a v náběhu si poradil s Courtoisem. Udělal kličku a zakončil na bližší tyč. PSG vedli v součtu už 2:0, domácí museli vsítit minimálně dva góly za poločas, aby se šlo alespoň do prodloužení.

Italský strážce svatyně Pařížanů Gianliugi Donnarumma Realu cestu za obratem značně usnadnil. Na malém vápně chtěl obelstít Benzemu a snažil se o kličku. Důrazný snajpr Madridu se ale nenechal nachytat, muži v rukavicích balon vypíchl a po přihrávce Vinícia zavěsil. Naděje umírá poslední.

Dvě minuty, dva góly, fenomenální Benzema

V 76. minutě propukla na Santiágo Bernábeu euforická radost znovu. Šestatřicetiletý veterán Modrić vyvezl balon přes polovinu hřiště, připravil Viníciovi, ten míč Chorvatovi vrátil a Luka hledal Benzemu. Úspěšně. Střelec ve službách španělského giganta i díky šťastnému odrazu rozvlnil síť a psychologická výhoda byla v ten moment jednoznačně na straně domácích.

Což se potvrdilo ihned po rozehrávce. Benzema agresivně napadal obranu PSG, s Vinícíem vybojoval merunu, Marquinhos nezvládl odkop a Karim Benzema završil pohotovou šajtlí hattrick. Neuvěřitelný obrat poslal fanoušky do extáze a fotbalisty PSG do deprese. Ani letos tým z hlavního města Francie Ligu mistrů nevyhraje, naopak do další fáze soutěže postoupil, nutno říci, že zaslouženě, Real Madrid.

Výsledky středečních zápasů LM:

• Real Madrid – PSG 3:1 (0:1), celkem 3:2 – postupuje Real
    • Manchester City – Sporting Lisabon 0:0 (0:0), celkem 5:0 – postupuje Manchester City

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.