18 C
    Neděle 8. září 2024

Odveta ženského derby na Letné patřila Slavii, rozhodla trefa z poslední minuty

Druhé ženské derby pražských „S“, které v letošním roce hostila Epet arena, ovládly slávistky. Svěřenkyně Karla Pitáka, jenž mimochodem v závěru obdržel červenou kartu za protesty, daly jedinou, tím pádem i rozhodující branku až v 90+3. minutě utkání. Na Letné ji před 1813 diváky vsítila Tereza Kožárová.

Koncem března dobíhala základní část nejvyšší české ženské fotbalové soutěže a hráčky Sparty a Slavie čekalo derby, které se konalo na hlavním stadionu prvního zmíněného celku. Na Letnou tehdy dorazila rekordní ligová návštěva 5734 diváků.

Nyní, když již naplno běží nadstavbová část, se pochopitelně oba výběry utkaly znovu. A protože Sparta skončila v hlavní části první, bylo jasné, že se bude hrát opět na Letné. Jenže tentokráte již derby nevyšlo Martínkové a spol. dle představ, protože na rozdíl od minulé bitvy sparťanky nevyhrály, ale prohrály 1:0.

Rozhodlo se v posledních vteřinách

Dlouho se hrálo bez větších šancí, tím pádem i bez branek. Ke konci poločasu se zranila domácí Sonntagová a musela být střídána. Ve druhé půli párkrát zahrozila domácí Chang, jenže žádná z příležitostí neskončila za zády Lukášové. A tak se kormidla chopila Slavia.

Nastavovaly se tři minuty. V 91. faulovala domácí Kotrčová těsně před vápnem hostující Khýrovou a slávistky měly příležitost přímého volného kopu. O exekuci se postarala Stackpole. Američanka ve službách vršovického celku poslala nadýchaný centr na malé vápno a Tereza Kožárová trochu šťastně ramenem přehodila gólmanku Schneiderovou. Propukla červenobílá euforie.

Přísná červená karta

Hlavní trenér hostujícího výběru a bývalý profesionální fotbalista Karel Piták prožíval duel nesmírně emotivně. Mnohokrát vehementně rozhazoval rukama, pobíhal u laviček a v neposlední řadě křičel na sudí. A ty si to nenechaly líbit.

V zápisu o utkání stojí, že trenér Piták křičel: „Tak už to pískej a koukej na to,“ po čemž přišla první žlutá karta. V 89. minutě se pak měl postarat o větu: „Ty ruce už pískej a začni fungovat.“ Hlavní rozhodčí nelenila a udělila kouči druhou žlutou kartu. Tím pádem červenou, Piták musel na tribunu.

Mrzet jej to ale moc nemuselo, jeho svěřenkyně vyhrály 1:0 a se skóre 80:10 a čtyřiceti body po šestnácti utkáních vedou první ligu žen.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.