30.2 C
    Sobota 7. září 2024

Německo postupuje do čtvrtfinále EURO 2024 po zápasu s Dánskem

Německá fotbalová reprezentace s velkou pompou postoupila do čtvrtfinále UEFA Eura 2024, když v osmifinále porazila Dánsko 2:0. O vítězství domácích se postarali góly Kai Havertze z penalty a Jamala Musialy v závěru utkání. Fanoušci mohli zhlédnout strhující zápas, kde nebyla nouze ani o neuznané góly, a to konkrétně 2.

Němci si na domácí půdě vybojovali postup do čtvrtfinále Eura 2024. V osmifinále porazili Dánsko 2:0 po gólech Kai Havertze z penalty a Jamala Musialy. Německý výběr vlétl do utkání s vervou, ale Dánsko dokázalo odolávat úvodnímu náporu. Utkání se tak vyvíjelo vyrovnaně. V 60. minutě Havertz proměnil penaltu a v 70. minutě Musiala po krásné akci definitivně zpečetil vítězství Německa.

Průběh zápasu

Den v Dortmundu začal příjemně, ale s blížícím se výkopem se nad stadion Signal Iduna Park stáhly tmavé mraky. A drama se brzy rozpoutalo i na hřišti. Německo vlétlo do utkání s vervou a hned v úvodních deseti minutách si vytvořilo několik slibných šancí. Nico Schlotterbeck hlavičkoval těsně vedle a Joshua Kimmich s Havertzem prověřili pozornost dánského brankáře Kaspera Schmeichela. Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se domácí prosadí.

Dánsko však dokázalo odolávat úvodnímu náporu a postupně se dostalo do hry. Hrozivé momenty přinesla i bouřka, která přerušila zápas ve 35. minutě. Po pauze se obraz hry nezměnil. Německo dominovalo a tlačilo na dánskou obranu, která ale odolávala s vypětím všech sil.

V 60. minutě se konečně prolomilo střelecké mlčení. Joachim Andersen fauloval Havertze ve vápně a ten sám s chladnou hlavou proměnil penaltu. O deset minut později Musiala po krásné akci Schlotterbecka a Musialy navýšil vedení Německa na 2:0 a definitivně tak zpečetil vítězství domácích.

Německo tak s trochou štěstí a díky obětavému výkonu postupuje do čtvrtfinále, kde se utká s vítězem duelu Španělsko – Gruzie. Dánsko naopak končí na turnaji s vědomím, že podalo skvělý výkon a jen krůček mu chyběl k senzačnímu postupu.

Fanoušci si přišli na své

Zápas byl vyrovnaný a plný emocí. Oba týmy předvedly kvalitní fotbal a zaslouží si pochvalu. Šťastnější v tomto dramatickém utkání bylo nakonec Německo, které tak může dál snít o titulu.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.