21.9 C
    Neděle 8. září 2024

Nejlepší tým NHL brzdí. Pastrňák a spol. potřetí v řadě prohráli

Vypadalo to na lámání rekordů a jasnou dominanci v každém zápase, mužstvo, ze kterého měla strach celá NHL, ale lehce zpomaluje. Boston Bruins padli potřetí v řadě, tentokráte s Carolinou, a jejich původně enormní bodový náskok se tenčí.

David Pastrňák, David Krejčí a Pavel Zacha. Útok druhé lajny medvědů – tedy smrticí trio, jak píší některá média za oceánem. Bruins zlomili rekord NHL v nejrychleji nasbíraných 80 bodech, stačilo jim 47 utkání, a velkou měrou k tomu přispěli právě tito tři čeští forvardi.

Nyní se však neuvěřitelná forma Bostonu začíná lehce zhoršovat. Po prohře 2:3 s Tampou Bay se vydali hráči na Floridu. Tam sice vedli, nicméně dvě sekundy před koncem základní hrací doby vyrovnal na 3:3 Barkov a Panthers zaskočili Bruins bleskovým zásahem v prodloužení.

A za necelých 24 hodin už hráči mužstva, které je momentálně první v tabulce východní konference s 81 body, stáli na ledě Hurricanes a hráli o cenné dva body do tabulky. Jenže bitva proti týmu, kde působí i český šikula Martin Nečas, svěřencům kouče Montgomeryho vůbec nevyšla.

Pastrňák i Krejčí bez bodu

V 11. minutě se dostal do samostatného úniku na golmana Ullmarka Fin Sebastian Aho a nekompromisním zakončením poslal svůj výběr do vedení. Další branka pak přišla ve druhé třetině. Znovu končila v síti Bostonu Bruins a postaral se o ni z dorážky veterán Paul Stastny.

Ve druhé dvacetiminutovce se také faulovalo ve velkém, sudí rozdělili sedm menších trestů během necelých dvanácti minut. S medvědy to nevypadalo vůbec dobře, ani start třetí třetiny jim nevyšel, na 3:0 totiž zvyšoval Seth Jarvis.

Pak přišel záblesk černobílé naděje. McAvoy vybruslil s pukem na modrou, předal jej Pavlu Zachovi a hokejista, jenž hrál v minulosti v NHL za New Jersey Devils, ve 44. minutě vypálil. Puk těsně před Andersonem tečoval Taylor Hall, nicméně na body tato trefa nestačila.

Na konci zápasu se trefil do prázdné branky medvědů z Bostonu Jordan Staal a uzavřel gólový účet večera na 4:1 pro domácí Carolinu Hurricanes. Boston nyní čeká bitva s Torontem Maple Leafs a pak devítidenní pauza. Ve východní konferenci druhá Carolina si zahraje před delším volnem s LA Kings a poté ještě Buffalem Sabres.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.