Diváci, kteří se chystají na mistrovství světa ve fotbale, čeká pořádná nálož pravidel. Začalo to nevinně, kdy bylo divákům zakázáno pít alkohol na veřejnosti. Nyní je zakázáno líbat se na veřejnosti, sázet nebo dokonce kouřit. Přidal se k tomu ještě zákaz přiblížení se k velbloudům. Ti prý mají roznášet smrtelný bacil, který je mnohem zákeřnější než covid.
Jako by toho už nebylo málo. Mistrovství ještě ani nezačalo a lidé už se obávají nejhoršího. Začalo to příšernými podmínkami pro dělníky, kteří stavěli celý areál, a končí to smrtelným virem. Fanoušci už jsou takhle zklamaní z celkové situace, kdy jim bylo zakázáno popíjet alkohol nebo kouřit. Pro tyto účely budou vystavěna speciální místa. Pokud policie odhalí jakýkoliv prohřešek, hrozí divákům i vězení.
Deník The Sun však přišel s novinkou. Má se jednat o smrtelnou chřipku neboli MERS-CoV. Chřipka se pravděpodobně rozšířila z netopýrů na pouštní dromedáry v sousední Saúdské Arábii. Podle lékařů je přenositelná na člověka, kde dokáže napáchat velkou neplechu. Na rozdíl od covidu-19 neexistuje žádná vakcína ani léčba. Fanoušci byli varováni, aby dbali doporučení a s velbloudy se za žádnou cenu nedostali do kontaktu. Ještě do tohoto týdne nabízeli kanceláře projížďky nebo fotografie s velbloudy. Nyní už tato atrakce není možná.
❌ Drinking
— The Sun Football ⚽ (@TheSunFootball) October 27, 2022
❌ Kissing
❌ Betting
❌ Vaping
Now World Cup fans are being told to steer clear of camels too“https://t.co/bshRuxFZBA
„Fanoušci by se měli velbloudům v Kataru vyhýbat. To je zdravá rada, jak snížit riziko nákazy virem. Je to ošklivý bacil, mnohem smrtelnější než covid-19 s velmi vysokou úmrtností, a v současné době neexistuje žádná účinná vakcína,“ pronesl Prof. Paul Hunter z University of East Anglia.
Šéfové Světové zdravotnické organizace v srpnu varovali, že přibližně 80 % případů je důsledkem kontaktu s nakaženými velbloudy nebo nakaženými lidmi v nemocnici. Nákaza nakazila od roku 2012, kdy byla poprvé zjištěna v Saúdské Arábii, více než 2 000 lidí a nejméně 850 jich zabila. Letos byly v Kataru hlášeny dva případy, včetně 85letého majitele velblouda, který později v Dauhá zemřel. Zemřel také 50letý farmář, který pil velbloudí mléko. Katarští představitelé se k tomu odmítli vyjádřit a FA na žádosti nereagovala. Zrušeny byly ale všechny testy na covid, včetně prokazování očkování.