18 C
    Neděle 8. září 2024

MS v hokeji 2023

Lotyšská senzace. Domácí výběr porazil Švédy, slavilo se až do rána

Po konci základní skupin se na mistrovství světa naplno rozjely zápasy vyřazovací fáze. A k vidění bylo hned několik překvapení. USA porazilo Česko, Kanada si poradila s Finskem. To asi většina fandů čekala, vítězství Německa nad suverénním Švýcarskem a triumf Lotyšska nad Švédskem asi vůbec nikdo.

Zázrak se neudál. Rozjeté USA ukončily Česku pouť světovým šampionátem

Postoupil ze skupiny, ale až ze čtvrtého místa, takže ho ve čtvrtfinále čekal ten nejtěžší možný soupeř. Český národní tým narazil na silné Spojené státy americké, které na turnaji ještě neprohrály a věřily si také na Čechy. Ještě navíc, když právě tento soupeř uštědřil vloni v souboji o třetí místo USA poslední porážku. Teď Čechům vše vrátily i s úroky.

Čtvrtfinále proti USA. Kvalitní tým, který ještě neprohrál, ví kouč Kari Jalonen

Český reprezentační výběr včera odehrál poslední utkání ve skupině na mistrovství světa. S Kanadou prohrál 1:3, což v době konce zápasu znamenalo třetí místo. Jenomže pak se do hry vložilo Lotyšsko, které po prodloužení porazilo první Švýcarsko, vyprovodilo z turnaje Slováky a Čechy odsunulo na čtvrtou pozici.

Dobré tempo, skvělá atmosféra, ale porážka. Čechy srazil na kolena veterán

Česká hokejová reprezentace má za sebou další zápas skupiny B na mistrovství světa. Soupeři jí byli rozjetí Švýcaři, které mnozí považují za hlavní kandidáty na zisk nejcennější trofeje. Byl to ale Červenka a spol. kdo udeřili první a rychle vedli 1:0. Bohužel, na triumf ale nakonec nedošlo. Češi prohráli 2:4.

První prohra s Lotyšskem v historii. Český tým urval proti outsiderovi jen bod

Po dvou vítězstvích přišlo na mistrovství světa první klopýtnutí. Český národní tým v základní hrací době remizoval s Lotyšskem a prohrál s ním v prodloužení. Poprvé v historii. Nejistý výkon korunovala lotyšská branka Batny v 5. minutě nastavení utkání. I tak Čechům patří v tabulce skupiny B druhé místo.

Dvě výhry v kapse, teď hurá na Lotyšsko. Jsme připravení, hlásí trenér Jalonen

První dva zápasy na mistrovství světa má za sebou česká hokejová reprezentace. Oba dopadly stejně, stejně dobře z pohledu družiny kouče Kariho Jalonena. Na úvod Češi porazili Slovensko, poté přišlo vítězství nad Kazachstánem. Nabitý program bude pokračovat dnes večer, kdy Červenka a spol. vyzvou domácí Lotyše.

Začíná MS v hokeji. Chceme medaili, hlásí kapitán Červenka

Český hokejový národní tým česká druhé mistrovství světa pod vedením Kariho Jalonena. Loňský bronzový úspěch chtějí hráči minimálně zopakovat, kapitán Roman Červenka zmiňoval medailové ambice. Češi hrají skupinu B v lotyšské Rize, skupinu A hostí finské Tampere.