18 C
    Neděle 8. září 2024

Mega překvapení na MS. Messiho Argentina vyhořela se Saúdskou Arábií

Argentinu mnozí fanoušci a experti pasovali do role jasného favorita, ještě navíc, když Jihoameričané odjížděli do Kataru s 36zápasovou sérií bez prohry. O to šílenější je výsledek, který svítil na po úvodním zápase Messiho a spol. na světelné tabuli. Argentinci prohráli v prvním souboji šampionátu 1:2 se Saúdskou Arábií.

Brazílie, Portugalsko, Německo nebo Argentina. Týmy, o kterých se ještě před startem šampionátu mluvilo jako o nejžhavějších adeptech na zisk titulu. Tři z nich na úvodní bitvu ještě čekají, Argentina má hotovo. Na zápas se Saúdskou Arábií ale bude chtít hodně rychle zapomenout. Favorit proti outsiderovi naprosto vyhořel.

Všechno začalo z pohledu jihoamerického výběru slušně. Už po deseti minutách se z penalty prosadil Lionel Messi, který si z Paříže přivezl do Kataru formu jako hrom, za dalších devatenáct minut navýšil vedení Argentiny útočník Lautaro Martínez. Jenomže celé situaci předcházel ofsajd a branka neplatila. A tím jako by se argentinská hra sesypala.

Poločas ještě David v utkání s Goliášem dohrál v klidu. Vedl o jeden gól a senzaci nic nenasvědčovalo. Saúdové pak ale během pěti minut strhli vedení na svou stranu. Nejprve se ve 48. minutě prosadil Šahrí, po něm v 53. minutě udeřil Davsárí. A tím utvořil šílený výsledek, který platil až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího.

Mrazivé odpoledne v Lusailu

První zápas šampionátu na Lusail Iconic Stadium argentinským fotbalistům pořádně zhořkl. Před poloprázdným stadionem, ačkoliv bylo nahlášeno 88 tisíc diváků a stadion má kapacitu jen 80 tisíc, přišli také o šanci dorovnat rekord. Ten se týkal zápasů bez porážky, kterých historicky uhrála nejvíc Itálie.

Celkem jich bylo 37 a Argentinci doufali, že zápasem se Saúdskou Arábií maximum srovnají. Jenomže to by nesměli prohrát v papírově nejlehčím zápase celé skupiny s týmem, na který před zápasem sázkové kanceláře vypisovaly kurz přes 30. Pokud chtějí Messi a spol. odčinit ostudu, budou muset v sobotu porazit na tom samém stadionu Mexiko. Saúdové budou hrát v ten samý den s Polskem.

Mistrovství světa v Kataru:

• Argentina vs. Saúdská Arábie 1:2 (1:0). Góly: 10. Messi – 48. Šáhrí, 53. Davsárí.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.