Kromě zranění hlavní hvězdy Toma Aspinalla nebo výhry a proslovu Paddyho Pimbletta toho galavečer UFC s pořadovým číslem 208 nabídl mnohem víc. Akci bedlivě sledovali také slovenští fanoušci MMA, k dalšímu zápasu v prestižní organizaci totiž nastoupil Ľudovít Klein. Výsledek? Velkolepý triumf.
Celkem tři čeští zástupci figurují v současné době ve společnosti UFC, Slováci se rvou o peníze a slávu dva. Obr jménem Martin Buday má za sebou jeden vítězný zápas, Ľudovíta Kleina zná veřejnost o něco lépe. Slovenský střízlík se o víkendu dostal v Londýně v rámci galavečera UFC 208 do akce už popáté.
A striking clinic gives Ludovit Klein the W in tonight’s featured prelim 🫡 #UFCLondon pic.twitter.com/doo84vZKvj
— UFC (@ufc) July 23, 2022
Do zápasu s Velšanem Masonem Jonesem vstupoval s nerozhodnou bilancí dvou výher a dvou proher a statistiky byl odhodlaný vylepšit. Jeho sok s přezdívkou „Drak“ snášel Kleinovy kopy a rány během celých tří kol, o osudu zápasu museli rozhodnout až hlavní sudí. Vítězné oslavy mohl po verdiktu odstartovat Slovák, který podle rozhodčích vyhrál v poměru 30-27.
„Čekal jsem náročný zápas, soupeř byl silný a odolný. Věděl jsem, že jsem dobře připravený na tři náročná kola. Je to tvrďák, ale nic mě nepřekvapilo,“ pronesl po zápase šťastný Klein. Jeho soka nepoložilo vůbec nic. Nechával si naložit, dokonce ustál také děsivě vypadající kop, který je hitem.
Nejlepší kop, ze kterého nevzešel knokaut
Evropským fandům, zejména pak těm českým a slovenským, je Klein známý. Američtí ho ale zřejmě plně zaregistrovali až teď. Po kopu, který se valí internetem jako lavina. Mnozí označují úder nohou do obličeje jako „nejlepší kop, který neskončil KO“. Posuďte sami:
One of the Best Non-KO Kicks I’ve ever seen from Ludovit Klein #UFCLondon #UFC #MMATwitter
— Totallyblitzed (@Totally_Blitzed) July 23, 2022
pic.twitter.com/HWyjTP8cSh
Vynikající kopanec ocenil na svých sociálních sítích také jeho tvůrce. Klein se na Instagramu pod příspěvkem a fotkou ze zápasu narval Karate Kidem a odkázal na slavný film. Zároveň dodal, že jeho zápasy musí mít vždycky něco extra. Ne nadarmo si v UFC vysloužil přezdívku Mr. Highlight.
Rodák z Nových Zámků po Youngovi z Nového Zélandu a Smithovi ze Spojených států zdolal také Jonese z Walesu. Jeho další program? Po krátkém volnu se znovu vrhne do tréninku, ještě letos by ho totiž mohl čekat další zápas.