21.9 C
    Neděle 8. září 2024

Borges rozdrtil Nadala ve finále Swedish Open

51. hráč světa Nuno Borges porazil Rafaela Nadala 6-3 6-2 a vyhrál Swedish Open v Bastadu. Informovala o tom agentura Reuters, BBC a další servery.

Španěl Nadal, dvaadvacetinásobný grandslamový šampion, ve svém prvním finále od roku 2022 utrpěl drtivou porážku.

Osmatřicetiletý Nadal, kterého v posledních letech brzdí zranění, se v žebříčku propadl na 261. místo. Rozhodl se proto letos v létě nehrát ve Wimbledonu, aby dal přednost olympijským hrám.

Rok 2023 nebyl pro Nadala šťastný

Nadal vynechal téměř celý rok 2023 kvůli problémům s kyčlí a jeho návrat na začátku letošního roku zbrzdilo natržení svalu, poté drobné fyzické problémy ovlivnily jeho přípravu na French Open, kde vypadl v prvním kole.

Rekordní čtrnáctinásobný vítěz French Open poté vynechal Wimbledon, aby se připravil na olympijský tenisový turnaj, který se bude konat na Roland Garros od 27. července do 4. srpna.

Nadal se na turnaji ATP Tour 250 představil poprvé od roku 2005, kdy jako devatenáctiletý vyhrál dvouhru, připomíná BBC. Bylo to pro něj zahřívací kolo před snahou o další olympijskou medaili na hrách v Paříži v roce 2024.

„Moc gratuluji Nuno. Celý týden jsi hrál skvěle, takže si to zasloužíš víc než kdokoli jiný tady… Je to vždy speciální, vyhrát titul,“ řekl dvaadvacetinásobný grandslamový šampion.

„Byl jsem tu celý týden a užíval si toto úžasné místo. Na kurtu jsem se opravdu bavil, odehrál jsem několik velmi dlouhých zápasů. Dnes to nebyl můj nejlepší den, ale všechna čest Nunoovi. Hrál velmi dobře a pro mě to bylo těžké, takže dobrá práce,“ cituje dále tenisovou legendu agentura Reuters.

Borges byl plný emocí

Portugalec Borges, který hrál své první finále na okruhu ATP, získal první set za 46 minut. Ve druhém pak vyhrál tři hry v řadě a zpečetil tak své vítězství.

„Je to šílené. Vím, že jsme všichni chtěli, aby Rafa vyhrál. Část mě si to také přála, ale dnes se ve mně prosadilo něco ještě většího,“ řekl sedmadvacetiletý Borges.

„Tenhle okamžik jsem si přál už delší dobu. Jsem celkově opravdu šťastný. Opravdu nevím, co k tomu říct. Jsem velmi emotivní.“

Olympijský tenisový turnaj začíná v Paříži 27. července. Nadal prohlásil, že hrát na Roland Garros, kde získal 14 titulů z French Open, je jeho „hlavním cílem“ v tomto roce.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.