18 C
    Neděle 8. září 2024

Bitva Liverpoolu a City měla všechno, jen ne vítěze. Závod o titul zůstává otevřený

Zápas, který měl napovědět o tom, komu letos připadne do rukou titul Premier League, skončil smírně. Liverpool ztrácí na Manchester City jen jeden jediný bod a do vzájemného souboje šel s jasným cílem. Ten bohužel nenaplnil, dal sice dva góly, další dva ale dostal. Do konce sezony zbývá šest kol plus dohrávky.

Kdyby se dala fotbalová sezona přirovnat k závodní dráze, kluby už by se pomalu blížily k posledním zatáčkám. Do konce letošního ročníku Premier League už toho moc nezbývá, boj o titul ale zůstává otevřený. Liverpool totiž s lídry z Manchesteru City, na které ztrácí bod, jen remizoval.

Šance, góly, show u videa

Ten, kdo se včera díval na top zápas 32. kola anglické nejvyšší soutěže, musel se bavit. K vidění bylo pět branek, z toho jedna neuznaná, další řada neskutečných příležitostí, nebo fauly, které rozhodčí mohl klidně ocenit i červenou kartou. První slovo měli v zápase Citizens, které poslal do trháku už v 5. minutě De Bruyne. Liverpool ale na gól soupeře vždy dokázal odpovědět.

Nejprve vyrovnal ve 13. minutě na 1:1 portugalský útočník Diogo Jota, po něm prostřílel City znovu do vedení ve 36. minutě Gabriel Jesus. Poločasovou přestávku prožili ve veselejším duchu domácí, jenomže z opojení vystřízlivěli hned po restartu. Liverpoolský klenot Mohamed Salah našel ve 46. minutě Sadia Maného, který vyrovnal na konečných 2:2.

„Lahůdka! Viděli jsme to nejlepší, co může anglický fotbal přinést. Zápas měl všechno: přinesl zábavu, góly, šance,“ říkal po utkání Peter Schmeichel, bývalý brankář Manchesteru United i City. A skutečně. Další gól ještě fanoušci viděli, mohl o celém zápase rozhodnout, Sterling ale stál v ofsajdu a sudí tak po konzultaci jeho trefu odvolal. Tabulka Premier League tak zůstává natěsnaná.

„Vím, že lidé před zápasem říkali, že kdo vyhraje, získá titul. Nevyhráli jsme, zůstali jsme druzí. Ale není to přece konec světa, jsme pořád ve hře,“ pronesl po utkání Jordan Henderson z Liverpoolu. „Způsob, jakým jsme vstoupili do druhého poločasu, je zklamáním,“ zlobil se záložník Citizens Kevin de Bruyne. „Pokud ale takhle odehrajeme zbytek sezony, bude to dobré,“ doplnil.

O tom, kdo bude po konci sezony veselejší, se fanoušci dozví nejpozději 22. května.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.