18 C
    Neděle 8. září 2024

Bayern neměl se Salcburkem slitování. Dál jde také Liverpool, měl ale namále

Fotbalová Liga mistrů už zná první čtvrtfinalisty. V úterních odvetách si postup mezi nejlepší osmičku týmů zajistily Bayern Mnichov a Liverpool. Zatímco německý velkoklub svého soupeře nemilosrdně rozcupoval, Angličané se strachovali do poslední minuty.

Jestli si někdo po úvodní remíze 1:1 myslel, že rakouský Salcburk potrápí Bayern Mnichov i v odvetě, byl na omylu. Věhlasný klub dával od prvních minut najevo, že si postup nenechá projít mezi prsty a nehodlá dopustit jakékoliv překvapení.

Ústřední postavou prvního poločasu, a i celého odvetného utkání se stal kanonýr Robert Lewandowski. Kanonádu odstartoval proměněnou penaltou ve 12. minutě, o devět minut později se prosadil z pokutového kopu znovu. Čistý hattrick za 11 minut završil ve 23. minutě, kdy potrestal špatné vyběhnutí hostujícího gólmana.

Demolice rakouského mistra pokračovala i v dalším průběhu utkání. Ještě do přestávky přidal čtvrtou branku přízemní střelou Serge Gnabry, po poločase přidal pátou brankou krásnou střelou z otočky Thomas Müller.

Gól a červená ve dvou minutách

Dvacet minut před koncem se hostům podařilo snížit, utěšenou ranou se prosadil Kjaergaard. Závěr zápasu ale znovu patřil domácím, které hnalo dopředu 25 tisíc diváků v Allianz Aréně. Druhý gól v duelu ještě přidal Müller, do statistik se v 85. minutě zapsal také Sané.

Druhé úterní střetnutí nabídlo o poznání vyrovnanější partii. Liverpool si do odvety vypracoval na hřišti Interu Milán dvoubrankový náskok, který se snažil na Anfield Road uhlídat. V průběhu zápasu byl aktivnějším týmem, ale postrádal lepší koncovku.

Dva klíčové momenty přišly v rozmezí dvou minut. Na dostřel jedné branky dostal svůj tým Lautaro Martínez, jenže o pár chvil později viděl Alexis Sanchéz druhou žlutou kartu v zápase a citelně tím oslabil svůj tým.

V přesile si dokázali domácí fotbalisté hlídat jednobrankový náskok vytvořený v prvním vzájemném utkání, soupeře prakticky k ničemu nepouštěli. Nejblíže ke skórování měl Mohamed Salah, který však ve dvou příležitostech nastřelil pouze tyč. V konečném zúčtování ho to mrzet nemuselo, protože celkový výsledek 2:1 pro Reds znamenal postup do další fáze prestižní soutěže.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.