21.9 C
    Neděle 8. září 2024

Americká demolice Číny, finský hattrick položil Slováky. Hokej na olympiádě jede na plné obrátky

Perfektní show nabízí lední hokej v rámci letošní olympiády. Zatím viděli fanoušci v Pekingu jen šest bitev, nicméně všechny stály za to. Druhý hrací den nabídl dva hattricky, drtivou výhru USA nad Čínou, finskou dominanci a lekci z produktivity v souboji se Slovenskem, švédský těsný skalp proti Lotyšsku a přesvědčivou Kanadu. Ta si smlsla na Německu.

Spojené státy americké se utkaly s domácí Čínou. Tři góly nasázel hokejistům pořadatelské země Sean Farrell, čímž zapsal druhý hattrick turnaje. Číňané sice první třetinu ještě udrželi v relativně „hratelném“ stavu, nicméně pak už se kanonádě USA neubránili.

Z 55 střel v utkání na branku jich skončilo 47 za zády Smithe, je tak jasné, že Američané zvítězili s obrovským přehledem 8:0. A to vše s absencí hráčů z NHL. Kdyby na ledě stanuli borci jako Matthews, Kane, Kreider, Connor či Gaudreau, byl by rozdíl ve skóre pravděpodobně ještě vyšší.

Dalším gólovým duelem byla bitva Slováků s Finy. Náš sousední stát do zápasu vstoupil parádně, hned v šesté minutě se prosadil Slafkovský. Naneštěstí pro Slovensko se pak finský lev probudil a začal trhat svého soupeře na kusy.

Pozdější strůjce hattricku Manninen skóre otevřel, následovaly branky Pesonena i Aaltonena. Autor prvního gólu Juraj Slafkovský se během druhé dvacetiminutovky sice trefil znovu, na severský stát to, bohužel pro Slovensko, nestačilo. Tým „Suomi“ vyhrál 6:2.

Javorové listy nezklamaly, Švédi se báli o výsledek

Zastřílela si i Kanada. Té v cestě stál naposledy na olympiádě stříbrný tým Německa. Prvních deset minut však patřilo jen a pouze javorovým listům. V páté minutě ošpuntoval bitvu Grant, v minutě desáté navázal Street a klidné vedení 3:0 po první části zkompletoval Winnik. Němci odpověděli Riederem, ale Kanada si duel pohlídala a po dalších dvou vstřelených brankách brala výhru 5:1.

Nejtěsnější souboj měli možnost sledovat diváci v klání Švédska s Lotyšskem. Je známo, že tyto severské země si nic nedarují a bylo to tak i v jejich prvním letošním olympijském utkání. Střety, souboje, hity, celkem devět vyloučení a nakonec pět gólů. Šťastnější mohli býti muži se třemi korunkami na dresu, neboť švédský hrdina dne Wallmark dvěma brankami rozhodl o těsné výhře 3:2.

Výsledky druhého hracího dne na OH:

• Švédsko – Lotyšsko 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
    • Finsko – Slovensko 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
    • Kanada – Německo 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
    • USA – Čína 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.