18 C
    Neděle 8. září 2024

Divoký zápas se super koncem pro Slavii. Do Prahy přiveze cennou remízu, Feyenoordu dala tři góly

Pražskou Slavii v Nizozemsku nečekal jednoduchý úkol, to věděli snad úplně všichni. Proti Feyenoordu hrála letos už dvakrát, ve skupině Evropské konferenční ligy remizovala a prohrála. Teď, ve čtvrtfinále nové evropské soutěže, se oba týmy potkaly znovu. Výsledek? Po bláznivém průběhu ukopali Pražané remízu.

Už před samotným prvním hvizdem bylo jasné, že snadnou práci Slavia mít nebude. Kosily ji zranění, do země Beneluxu nemohla odcestovat řada hráčů, kteří by za normálních okolností hráli. Chyběli také Ousu a Plavšić, jenž si kroutili karetní trest z Lince. Právě nepřízeň ale možná Slavii semkla.

Před napěchovaným stadionem De Kuip předvedla výkon, který by ji mohl posunout do semifinále. Hned v 10. minutě sice inkasovala, ještě do konce poločasu ale dokázala srovnat. Gól Slavie měl na svědomí Peter Olayinka, dlouho, dlouho se o něm ale bude mluvit. Jeho kolega Sor totiž stál v jasném ofsajdu.

Jeden Nigérijec střílel a rozvlnil síť, ten druhý stál na brankové čáře, chtěl se ho ještě dotknout, zda to však udělal ví jen on sám. Ať tak či onak, Sor stál v ofsajdovém postavení a gól platit neměl. Jenomže v Evropské konferenční lize naštěstí pro Slavii není video a turečtí rozhodčí gól uznali.

Mela na závěr poločasu

Fanoušci v nizozemském svatostánku běsnili. Verdikt se jim nelíbil, podobně smýšleli také hráči Feyenoordu. Ke konci poločasu se mezi oběma tábory strhla na hřišti mela, po které viděl červenou kartu Olayinka. Po konzultaci by však verdikt změněn na kartonek žluté barvy.

Druhá půle? Jedna velká divočina. Gól Slavie, opět se trefil Sor, pak vyrovnání a čtyři minuty před koncem trefa domácích z přímého kopu. Mluví se o chybě brankáře Koláře, špatně postavené zdi. To ale bylo v tu chvíli jedno, Feyenoord vedl. Úřadující český mistr ale zbraně nesložil.

Cennou remízu 3:3 vystřelil v 95. minutě Ibrahim Traoré, třetí hráč z Afriky, který se trefil v jednom a tom samém zápase v dresu Slavie. Jeho pohotové zakončení může sehrát obrovskou roli, v Edenu se totiž příští týden i díky ní bude hrát znovu od nuly.

• Feyenoord Rotterdam vs. Slavia Praha 3:3 (1:1). Góly: 10. Sinisterra, 74. Senesi, 86. Kökcü – 41. Olayinka, 67. Sor, 90.+5 Traoré.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.