18 C
    Neděle 8. září 2024

Mrzutá ztráta pro tým českých hokejistek. Na olympiádě překvapivě podlehly Dánkám

Nečekanou ztrátu musejí do dalšího průběhu olympijského turnaje zkousnout hokejistky národního týmu. Po dvou výhrách nestačily na outsiderky z Dánska, se kterými neuhrály ani body a podlehly jim 2:3.

O favoritkách bylo před utkáním zcela jasno. Češky měly na kontě šest bodů a žádnou porážku, když postupně dokázaly přehrát nepříjemné Číňanky i silné Švédky. Dánky se nacházely ve zcela opačné situaci, protože po dvou duelech neměly na kontě ani jeden bod.

Papírovým předpokladům odpovídal také úvod utkání. České hráčky se dostaly v páté minutě do vedení, když přihrávku mezi kruhy zužitkovala přesnou střelou Aneta Tejralová. O pár minut později bylo srovnáno.

Josefine Jakobsenová získala kotouč na modré čáře a samostatný únik zakončila přesnou kličkou. Na začátku druhé třetiny Češky znovu vedly, tentokrát zásluhou Kateřiny Mrázové. I podruhé v zápase dánskému týmu podařilo srovnat, po necelých dvou minutách vyrovnala Weisová.

V úterý s Japonskem

Vítězná branka přišla ve 41. minutě. Přihrávku před branku dokázala trefit střelou z první Silke Gludová a Dánky poprvé v zápase vedly. Kouč Paciny zkusil svůj tým ještě nastartovat změnou brankářky, ale nepomohlo to. České hráčky sice jasně přestřílely své pondělní soupeřky, jenže stejně poprvé na turnaji prohrály.

„Jsem velice zklamaný naším výkonem. Tolik mě nepřekvapil, když jsem viděl prvních pár minut. Začali jsme hrát individuálně a roztahaně po celém ledě. Nedrželi jsme se naší hry a naší identity. Přístup k utkání nebyl takový, na jakém jsme se dohodli,“ řekl po utkání trenér Pacina pro Deník Sport.

Odpoledne zajistily Češkám postup ze skupiny Švédky, které přehrály Čínu 2:1. V úterním souboji s Japonkami, který startuje v 9.40 SEČ, tak budou bojovat o první místo ve skupině.

„Jsou strašně rychlé, šikovné. Velice dobře koučované. Jakákoliv chyba je trestaná rychlým protiútokem. Čeká nás těžší zápas než v pondělí. Ale když se vrátíme ke své hře, máme velkou šanci vyhrát,“ dodal hlavní trenér Tomáš Pacina.

Mužský tým čeká premiéra na letošních hrách o den později, ve středu se rovněž střetnou s dánským výběrem.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.