18 C
    Neděle 8. září 2024

Zachův gól nestačil, Devils sejmul třemi góly Matthews. NHL nabídla také luxusní přestřelku Floridy s Columbusem

Stačilo mu 47 vteřin a už se radoval z gólu. Český střelec Pavel Zacha otevřel utkání proti Maple Leafs hned v první minutě, čímž protrhl svůj střelecký půst. Radost mu ale dlouho nevydržela, za Toronto řádil Matthews, jenž hattrickem rozhodl o výhře modrobílých. Neskutečnou bitvu svedla i Florida s Colubusem, v jejich souboji padlo celkem dvanáct branek.

Toronto nezačalo v zápase s New Jersey příliš dobře, „Ďáblové“ během první třetiny třikrát propálili golmana Jacka Campbella, který po deseti minutách hry přenechal místo českému strážci kanadské branky Petru Mrázkovi. Maple Leafs sice snížili, nicméně Devils si vzali náskok zpět.

O první dvě branky domácích se postaral Auston Matthews, snížení přišlo z hokejky Jasona Spezzy. To už běžela třetí třetina, jež byla, nutno podotknout, absolutně klíčová. Maple Leafs rozjeli supershow, nasázeli rozhozenému soupeři čtyři branky a otočili utkání z 2:4 na 6:4. Šestý gól si vychutnal znovu Matthews, který jednak završil hattrick a jednak si připsal svůj 400. bod v NHL.

Po zápase byl u mikrofonu reportérů střelec úvodního gólu Pavel Zacha: „Musíme se poučit z chyb. Naučit se vyhrávat je těžké, když však vedete o dva góly, jednou to přijít musí. Doufám, že to bude co nejdříve. Musíme dál tvrdě pracovat, hrát trochu jednodušeji a být kompaktnější v útočném pásmu,“ říkal cílevědomě Zacha.

Šest bodů za zápas? Pro Marchmenta žádný problém

Fenomenální představení sledovali příznivci Columbusu ve své Nationwide Areně. Naneštěstí pro ně nemělo vítěznou příchuť. Veliká přestřelka Blue Jackets s Floridou Panthers začala už v první dvacetiminutovce, po níž vedli hosté 4:2.Gólově bohatá byla i část druhá, gólů padlo pět, z nichž tři lovil ze své sítě později střídaný brankář Columbusu Merzlikins.

Pozornost na sebe strhla ale zejména třetí lajna Floridy, která se o konečný výsledek 8:4 z pohledu „panterů“ starala nejvíce. Útočné trio Marchment – Lundell – Reinhart mělo po závěrečném hvizdu dohromady nasbíráno patnáct kanadských bodů. Nejvíce pobral první jmenovaný, ten jich za dva góly a čtyři asistence měl šest.

Českou stopu „tisknou“ do ledu kromě Pavla Zachy i další Češi. Filip Zadina asistoval u branky Detroitu, čímž se podílel na výhře 2:1 po prodloužení. O gól se vehementně snažil i Zadinův jmenovec Hronek, jeho branka ale nemohla kvůli úmyslnému kopnutí platit. Ze zmíněné přestřelky Panthers s Blue Jackets nevyšel naprázdno ani Jakub Voráček, ten připravil trefu elitnímu křídlu první lajny Patricku Lainemu.

Výsledky uplynulých zápasů NHL:

• Columbus – Florida 4:8 (2:4, 2:3, 0:1)
    • Detroit – Anaheim 2:1pp (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)
    • Chicago – Vancouver 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
    • Ottawa – Edmonton 3:2pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
    • Toronto – New Jersey 6:4 (2:3, 0:1, 4:0)

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.