18 C
    Neděle 8. září 2024

Porazily Švýcarky, přehrály i Polky. Českým florbalistkám se vstup do šampionátu vydařil

Do světového šampionátu ve švédském univerzitním městě Uppsala vstoupily české florbalistky velmi dobře. Na úvod dokázaly přehrát silné Švýcarky a následně si poradily také s Polkami. V základní skupině je čeká ještě jedno utkání.

S medailovými ambicemi odletěly české florbalistky na mistrovství světa do Švédska, kde budou bojovat o teprve druhý cenný kov v historii. První získaly v roce 2011 ve švýcarském St. Gallenu, kde skončily třetí.

První krok v cestě za medailovým snem se jim podařil na výbornou. Švýcarky, které na poslední MS skončily na druhé příčce, dokázaly v úvodním utkání na turnaji porazit 5:2, čímž zopakovaly vítězství z nedávného vzájemného souboje na Euro Floorball Tour ve Finsku.

Vyrovnané střetnutí se rozhodovalo až ve třetí třetině. Do té doby byl stav nerozhodný 2:2, až potom přišla s rozhodující trefou ve 43. minutě Pavlína Bačová. Další dvě pojišťující trefy přidaly Krupnová a z trestného střílení v poslední minutě Beránková.

„Začali jsme dobře. Poté jsme sice trochu polevili z našeho herního plánu, ale třetí třetině jsme se ale dokázali prosadit. Měli jsme samozřejmě i štěstí a v zádech skvělou Janu Christianovou,“ hodnotil pro web www.ceskyflorbal.cz trenér Sascha Rhyner.

V úterý s Lotyšskem

V pondělní podvečer se Češky v IFU aréně představily proti Polkám a před zápasem byly pasovány do role jasných favoritek. Papírové předpoklady dokázaly potvrdit, když houževnaté soupeřky přehrály v poměru 6:2.

O výsledek musely hráčky v národních barvách zabojovat ještě ve třetí třetině, protože po dvou periodách byl stav 3:2. V posledních dvaceti minutách ale dokázaly odskočit soupeřkám a vytvořit si dostatečný náskok k zisku třem bodům.

„Z našeho pohledu to nebyl úplně povedený zápas. Byli jsme lehce ve stresu a chyběla nám v některých chvílích trpělivost. Měli jsme víc šancí a kdyby se nám je povedlo proměnit, tak jsme mohli hrát ve větším klidu. Pozitivní však je, že jsme Polkám nedovolily příliš gólových šancí a nepouštěli je do brejků,“ hodnotil Rhyner.

Češky si druhým vítězstvím na turnaji zajistily první místo ve skupině, ve které se ještě v úterý od 13 hodin představí proti Lotyškám.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.