18 C
    Neděle 8. září 2024

NHL nabídlo neskutečnou parádu Jacka Hughese, zazářil i dvougólový Palát

V noci pokračovala zámořská NHL dalšími zápasy a do akce se znovu dostali čeští hokejisté. Palát s Kubalíkem se dokázali střelecky prosadit, útočník Tampy Bay dokonce dvakrát. Uplynulá utkání nabídla i spoustu skvělých gólů, o ten vůbec nejhezčí se postaral hráč New Jersey Devils Jack Hughes.

Zdaleka nejzajímavějším zápasem byl duel mezi New Jersey a Chicagem. Dramatické utkání otevřel Doughie Hamilton, kterému střelu nachystal jediný Čech v dresu New Jersey Pavel Zacha. Chicago skóre korigovalo, ale „Ďáblové“ si vždy dokázali vzít vedení zpět. Až pár minut před koncem dokázal zasáhnout Dominik Kubalík. Útočník z Plzně ve službách Chicaga Blackhawks napřáhl ke střele a krásným gólem dokázal srovnat na 3:3 a poslal utkání do prodloužení.

A již zmiňovaná ikonická akce přišla po necelé minutě prodloužení. Kane nedokázal propasovat svou střelu za záda brankáře Devils, a tak přišel pohotový protiútok. Kotouče se zmocnil Jake Hughes a vydal se vstříc brance Chicaga. Ryanu Gravesovi, který mimo jiné puk svému spoluhráči na půlce připravil, se podařilo navázat na sebe jednoho z obránců Blackhawks a Hughes měl prostor pro kličku. Mladý talent obešel vše, co mu stálo v cestě, ve finální fázi si skvěle pohrál s golmanem a zakončil do prázdné branky. Fenomenální akci zakončil emotivní oslavou a hozením hokejky do hlediště.

Češi v NHL řídí výhry svých mužstev

Ondřej Palát si připsal v utkání s Detroitem rovnou dvě branky. A stylově zápas otevřel i rozhodl. První gól obstaral po přihrávce od Victora Hedmana, nutno podotknout, že Lightning už v ten moment prohrávali 0:3. Další góly přidal kapitán Stamkos a spustila se gólová lavina. Red Wings dali v utkání celkem 6 branek, ale stejný počet gólů skončil i v jejich síti. Šlo se do prodloužení, které dokázala rozhodnout spolupráce na ose Hedman – Palát, přičemž Palát byl znovu v roli zakončovatele. Tampa tak bere první letošní body.

Česká stopa je však nesmazatelná i v ostatních týmech. Prosadil se například Radek Faksa v Dallasu, jeho gól totiž pomohl k výhře 3:2 po prodloužení nad New Yorkem Rangers. Své první kanadské body v Columbusu připsal Jakub Voráček, i díky jeho dvěma asistencím porazili Blue Jackets Arizonu vysoko 8:2.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.