12.4 C
    Úterý 8. října 2024

Historický okamžik v NBA. LeBron a Bronny James společně na hřišti

Přestože se jednalo pouze o předsezónní zápas, nedělní večer se zapsal do historie NBA. LeBron James a jeho syn Bronny James se během utkání Los Angeles Lakers proti Phoenix Suns stali prvním otcem a synem, kteří kdy společně nastoupili v týmu NBA. Jde o zlomový okamžik, který ocenili všichni fanoušci.

Když se rozjel začátek druhé čtvrtiny, diváci v Acrisure Areně v Palm Desert v Kalifornii jásali nadšením. LeBron a Bronny James společně vyběhli na palubovku. Šlo o nezapomenutelnou podívanou a zároveň zlom v historii basketbalu. Pro Bronnyho, který právě oslavil své 20. narozeniny, byl tento okamžik neskutečným dárkem. Hrát po boku svého slavného otce, hvězdy NBA, po dobu čtyř minut, je splněním snu.

LeBron se v prvním poločase střetl se svými bývalými spoluhráči z reprezentace USA, Kevinem Durantem a Devinem Bookerem. V tomto souboji hvězd zaznamenal 19 bodů. Ve druhé polovině však již na palubovku nevstoupil.

Mladý talent

Letos v červnu si Lakers vybrali v draftu na 55. místě Bronnyho Jamese, který si na svůj dres nechal vyšít přezdívku „James Jr.“ Tím se stal součástí stejné party jako jeho otec. Ve svém debutu odehrál 13 minut, během nichž sice neskóroval, ale přispěl dvěma doskoky. Lakers však zápas s Phoenixem nakonec prohráli 118:114.

LeBron může být pyšný

„Pro mě, který jsem sám nevyrostl s otcem, je možnost mít takový vliv na své děti nesmírně cenná,“ svěřil se LeBron pro CNN. „A to, že teď můžu pracovat bok po boku se svým synem, to je něco, co si žádný otec nemůže ani představit.“

„Dnes ráno mi oznámili, že budu hrát s tátou,“ řekl Bronny pro BBC. „Samozřejmě jsem z toho měl radost, ale zároveň jsem se snažil udržet klid a soustředit se na zápas. Chci ukázat, že jsem připravený a že chci být nezastupitelnou součástí týmu.“

„Myslím, že to jasně ukazuje, jak výjimečný sportovec LeBron je,“ řekl hlavní trenér Lakers JJ Redick. Komentoval tak fakt, že se na jednom hřišti sešly dvě generace v rámci rodiny. Bronny ale rozhodně nehraje z protekce, což Redick dokládá slovy: „Bronny tvrdě maká a ukazuje, že má nejen talent, ale také pokoru a odhodlání. Podpora jeho rodičů, zejména LeBrona a Savanny, je pro něj nesmírně důležitá. Bronny je nejen skvělý hráč, ale také úžasný člověk.“

Sezóna může začít

Lakers ještě odehrají čtyři přípravná utkání, včetně zápasu s Milwaukee Bucks. Oficiální start nové sezóny NBA pro Lakers se plánuje na 22. října, kdy se střetnou s Minnesotou Timberwolves v domácí Crypto.com Areně.

Drtivá demolice. Pereira obhájil titul UFC

Alex Pereira si udržel titul UFC v polotěžké váze. V sobotu na UFC 307 v Salt Lake City ve čtvrtém kole rozdrtil Khalila Rountreeho. Je to další důkaz, že Pereira je naprosté monstrum a stále neporazitelný šampion. Celý zápas vypadal, jako když si dravec pohrává se svou kořistí. Poté, co Pereira srazil Rountreeho k zemi smrtící kombinací úderů, bylo jasné, že je konec.

Čísla nelžou. Ten Hag může potopit Manchester United

Když se v Portugalsku rozezněla konečná siréna 90. minuty, Erik ten Hag se ocitl v bezvýchodné situaci. Jeho tým, který měl dvougólový náskok, prohrával a Fernandes byl vyloučen. Tímto vývojem zápasu se výrazně zvýšila nejistota kolem budoucnosti nizozemského kouče. Naštěstí Harry Maguire v poslední chvíli převzal otěže a vyrovnávací brankou odvrátil hrozící katastrofu.

FIFA prošetří údajnou diskriminaci ze strany Izraele, na kterou upozornila Palestinská fotbalová asociace

Disciplinární komise FIFA bude požádána, aby prověřila obvinění z diskriminace vznesené Palestinskou fotbalovou asociací (PFA). Ta v květnu předložila návrh na pozastavení činnosti Izraele. Uvedl to ve čtvrtek řídící orgán světového fotbalu.