11.3 C
    Úterý 8. října 2024

Lewandowski hattrickem získal Barce zpět náskok na čele La Ligy

Robert Lewandowski zaznamenal hattrick v prvním poločase zápasu, ve kterém Barcelona pohodlnou výhrou na hřišti Alaves obnovila svůj tříbodový náskok na čele La Ligy.

Hattrick Roberta Lewandowského v prvním poločase nasměroval v neděli vedoucí Barcelonu k výhře 3:0 na hřišti Deportiva Alaves. Polský útočník také zvýšil svůj náskok v čele bodovacích tabulek ligy.

Lewandowski se stal prvním hráčem, který v letošní sezóně v LaLize vstřelil 10 gólů, a druhým v nejvyšší evropské soutěži po Erlingu Haalandovi z Manchesteru City.

Vítězství posunulo Barcelonu na 24 bodů, tři body před konkurenčním Realem Madrid, zatímco Alaves je s 10 body na 12. místě.

„Bylo tam několik dobrých přihrávek a usnadnily mi skórování. Od první minuty jsme hráli velmi dobře, chtěli jsme útočit a dávat góly,“ cituje Lewandowského Reuters.

„Když dáte tři góly v prvním poločase, budete mít větší kontrolu ve druhém.“

Ofsajd ani zranění Barceloně nezabránilo už od začátku řídit zápas

Barcelona dominovala v držení míče a kapitán Raphinha měl míč v síti během čtyř minut. Gól byl však vyloučen pro ofsajd. Minutu předtím, než hosté přišli o Ferrana Torrese kvůli zranění, jehož místo zaujal Eric Garcia.

Barcelona ale neztrácela čas a ujala se vedení, když Lewandowski skóroval z přímého kopu Raphinha v sedmé minutě a poslal domů perfektní centr z hranice šestnáctky.

Lewandowski nevykazoval žádné známky zpomalení a získal svůj druhý zářez v protiútoku, když zachytil přihrávku Raphinhy a skóroval.

Svůj hattrick završil ve 32. minutě, kdy mu Garcia proklouzl míčem a polský útočník se napřáhl, aby prostřelil Antonia Siveru v brance Alaves. Vstřelil tak svůj 12. gól v 11 zápasech ve všech soutěžích. Barcelona má tuto sezónu ve španělské nejvyšší soutěži průměrně přes tři góly na zápas, připomíná BBC.

Jeden zápas za druhým

Barcelonský hráč Lamine Yamal odehrál na své poměry klidnou hru a v 67. minutě byl stažen. Sedmnáctiletý křídelník má za sebou dva zápasy bez gólu nebo asistence. Vypadal rozrušeně, když dosedl na lavičku a odhodil holenní chránič.

Ale i když se Barcelona snažila, nedokázala dostat do branky čtvrtý gól. Únava také hrála roli.

„Posledních pět zápasů jsme hráli každé tři dny. Tolik jsem jich v životě nehrál,“ řekl Lewandowski, který odehrál celých 90 minut.

„Měli jsme jen pár dní odpočinku mezi zápasy, a to je skutečný rozdíl. Ale dostali jsme, co jsme chtěli.“

Como nabízí fanouškům Neapole pivo zdarma jako odměnu za fair play

Como nabídne zdarma pivo každému neapolskému fanouškovi, který přicestuje v únoru na Stadio Giuseppe Sinigaglia na zápas Serie A. Chce tak poděkovat fanouškům za vřelé přivítání, kterého se jim dostalo minulý pátek v Neapoli.

Historický okamžik v NBA. LeBron a Bronny James společně na hřišti

Přestože se jednalo pouze o předsezónní zápas, nedělní večer se zapsal do historie NBA. LeBron James a jeho syn Bronny James se během utkání Los Angeles Lakers proti Phoenix Suns stali prvním otcem a synem, kteří kdy společně nastoupili v týmu NBA. Jde o zlomový okamžik, který ocenili všichni fanoušci.

Drtivá demolice. Pereira obhájil titul UFC

Alex Pereira si udržel titul UFC v polotěžké váze. V sobotu na UFC 307 v Salt Lake City ve čtvrtém kole rozdrtil Khalila Rountreeho. Je to další důkaz, že Pereira je naprosté monstrum a stále neporazitelný šampion. Celý zápas vypadal, jako když si dravec pohrává se svou kořistí. Poté, co Pereira srazil Rountreeho k zemi smrtící kombinací úderů, bylo jasné, že je konec.

Čísla nelžou. Ten Hag může potopit Manchester United

Když se v Portugalsku rozezněla konečná siréna 90. minuty, Erik ten Hag se ocitl v bezvýchodné situaci. Jeho tým, který měl dvougólový náskok, prohrával a Fernandes byl vyloučen. Tímto vývojem zápasu se výrazně zvýšila nejistota kolem budoucnosti nizozemského kouče. Naštěstí Harry Maguire v poslední chvíli převzal otěže a vyrovnávací brankou odvrátil hrozící katastrofu.

FIFA prošetří údajnou diskriminaci ze strany Izraele, na kterou upozornila Palestinská fotbalová asociace

Disciplinární komise FIFA bude požádána, aby prověřila obvinění z diskriminace vznesené Palestinskou fotbalovou asociací (PFA). Ta v květnu předložila návrh na pozastavení činnosti Izraele. Uvedl to ve čtvrtek řídící orgán světového fotbalu.