15.8 C
    Čtvrtek 19. září 2024

Vítězná šňůra Interu Miami skončila. Messi naskočil do hry až ve druhé půli

Inter Miami ve středečním utkání MLS na hřišti Atlanty United remizoval 2:2. Lionel Messi tentokrát nastoupil až ve druhé půli a zakončit se mu již nepodařilo. Skončila tak úspěšná série Interu, který do té doby zaznamenal pět výher v řadě.

Trenér Gerardo Martino se rozhodl šetřit svou největší hvězdu s ohledem na nabitý program týmu. Messi naskočil do hry až v 61. minutě za stavu 2:1 pro Miami. Argentinský útočník měl několik šancí na zvýšení náskoku, včetně nebezpečné střely v 83. minutě. Gól z šance ovšem nakonec nebyl.

„Leo vypadá vždycky dobře, dnešek nebyl výjimkou,“ hodnotil Messiho hru dle USA Today asistent trenéra Javier Morales. „Odehrál téměř 30 minut, ve kterých byl aktivní. Měl šanci skórovat. Jeho výkon byl jako vždy pro tým přínosem,“ poznamenal.

Za Miami se prosadili David Ruiz ve 29. minutě a Leo Campana v 58. minutě. Právě Campana se díky svému třicátému gólu stal nejlepším střelcem v historii klubu. Atlanta postupně dotahovala díky trefám Saby Lobzhanidzeho v 56. minutě a Alexeje Mirančuka v 84. minutě, který dílo dokonal levačkou.

V sobotu se Messi vrátil ve velkém stylu

Sedmatřicetiletý Messi se po dlouhé absenci vrátil do sestavy Miami minulou sobotu fascinujícím způsobem. K výhře 3:1 nad Philadelphií přispěl dvěma góly a jednou asistencí, připomněl server ESPN.

Argentinská hvězda a osminásobný držitel Zlatého míče nehrál s Interem Miami od 1. června kvůli reprezentačním povinnostem a zranění pravého kotníku, které utrpěl 14. července při vítězství 1:0 nad Kolumbií ve finále Copa America.

I přes remízu Miami stále vede ligovou tabulku. Messi má přitom v této sezóně MLS impozantní bilanci 14 gólů a 10 asistencí ve 14 odehraných zápasech.

Omezená středeční minutáž měla zajistit, aby Messi mohl být k dispozici i pro sobotní zápas proti New York City FC. Fanoušci tak budou moci s napětím očekávat, zda se argentinská hvězda objeví v základní sestavě, když bude tým na Yankee Stadium usilovat o návrat na vítěznou vlnu.

Borussia Dortmund má novou hvězdu. Jmenuje se Gittens

Už po několika anglických fotbalistech v řadě se zdá, že Borussia Dortmund má další hvězdu z Velké Británie. Jamie Gittens, dvacetiletý anglický reprezentant, je aktuálně v životní formě. Fanoušci šílí, tým jde nahoru. Kdo je tedy tento zázračný kluk, o kterém začíná psát celý svět? Možná znáte tohoto útočníka i pod jeho delším příjmením Bynoe-Gittens.

Usyk propuštěn po zadržení na letišti v Polsku. Situaci řešil i Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že světového šampiona v těžké váze boxera Oleksandra Usyka policisté propustili poté, co ho zadržely úřady na letišti v Polsku. Video zveřejněné na sociálních sítích ukazuje, jak Usyka odvádějí v poutech uniformovaní muži. „Byl jsem pobouřen tímto postojem k našemu občanu a šampionovi,“ komentuje celou situaci ukrajinský prezident.

Je jen otázka času, kdy bude Mbappé v Madridu muž číslo jedna

Bylo to přestupní okno léta. Po měsících spekulací se Kylian Mbappé přestěhoval do Realu Madrid na volný transfer poté, co skončila jeho smlouva v Paris Saint-Germain. Podepsal smlouvu do roku 2029, vydělává 12,8 milionů liber ročně, plus 128 milionů liber podpisového bonusu, který se vyplácí po dobu pěti let. To už je slušný základ pro žití.

Historická bitva Joshua vs. Fury: Do konce roku 2025, nebo nikdy

Promotér Eddie Hearn tvrdí, že dlouho očekávaný zápas v těžké váze mezi Anthonym Joshuou a Tysonem Furym se musí uskutečnit do konce roku 2025. Pokud by se tak nestalo, diváci už tuto historickou bitvu neuvidí nikdy. Joshua se nyní připravuje na dravého soupeře, kterým není nikdo jiný než talentovaný Dubois. Zápas s Furym by ovšem přinesl nesmazatelnou stopu v učebnicích boxu.