16.9 C
    Pondělí 16. září 2024

Španělsko zdolává Anglii a slaví rekordní čtvrtý titul mistrů Evropy

Španělsko se zapsalo do historie fotbalu, když v dramatickém finále UEFA Euro 2024 porazilo Anglii 2:1 a získalo rekordní čtvrtý titul mistrů Evropy. Vítěznou branku vstřelil Mikel Oyarzabal pouhé čtyři minuty před koncem základní hrací doby, čímž zhatil anglické naděje na zisk trofeje. Fanoušci si mohli vychutnat skutečně světový fotbal, což byla po některých kvalifikačních zápasech příjemná změna.

Zápas v Berlíně se od začátku vyvíjel v taktickou bitvu, jak předpovídali oba trenéři. Oba týmy se zaměřily na kompaktní obranu a hledaly skulinky v té soupeřově. Šance vznikaly jen vzácně a ani jeden tým nedokázal v prvním poločase výrazněji zatlačit na ten druhý.

Druhá půle

Po přestávce se hra opět otevřela a tempo utkání se zrychlilo. Španělsko udeřilo hned ve druhé minutě, když Nico Williams zakončil krásnou akci po přihrávce Lamina Yamala. Španělé poté měli několik dalších slibných šancí, ale Jordan Pickford v anglické brance předvedl několik skvělých zákroků a udržel svůj tým ve hře.

Anglie se nevzdala a v 60. minutě se dočkala vyrovnání. Cole Palmer využil přesnou přihrávku Bukaya Saky a chladnokrevně proměnil nabídnutou šanci. V tu chvíli se zdálo, že Anglie má šanci na zvrat a fanoušci ji ukázkově podporovali.

Španělé ale znovu ukázali svou sílu a odolnost. V 86. minutě se prosadil Mikel Oyarzabal, který po centru Marca Cucurelly vstřelil vítězný gól. Anglie se v závěru utkání snažila o vyrovnání, ale Španělé si vítězství pohlídali a slaví historický čtvrtý evropský titul.

Pro Španělsko je to fantastický úspěch, který potvrzuje jejich dominanci v evropském fotbale. Anglie sice odchází se zklamáním, ale ukázala, že patří mezi nejlepší týmy Evropy a v budoucnu bude patřit k favoritům na vítězství.

Španělsko odchází se zaslouženým vítězstvím v kapse

Španělský triumf v Berlíně tak znamenal nejen zisk rekordního čtvrtého titulu mistrů Evropy, ale i potvrzení dominance La Roja v evropském fotbale. Anglie ale ukázala, že patří mezi elitní týmy Evropy. Zápas v Berlíně byl dramatickým a strhujícím vyvrcholením Eura 2024 a do historie se zapíše jako jeden z nejnapínavějších a nejhezčích finálových zápasů v historii mistrovství Evropy.

Alvarez potvrdil svou dominanci. Berlanga šel k zemi už ve třetím kole

Na sobotním galavečeru v Las Vegas předvedl mexický boxer Canelo Alvarez další excelentní výkon a jednomyslným verdiktem rozhodčích si udržel tituly WBC, WBA a WBO v polotěžké váze. Jeho soupeřem byl dosud neporažený Edgar Berlanga, který však na zkušeného Alvareze nestačil. Diváci byli opět svědky dravosti a nepopsatelné preciznosti pohybů mexického bojovníka.

Ronaldo dosáhl jedné miliardy sledujících na sociálních sítích

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo překročil hranici jedné miliardy sledujících na svých účtech na sociálních sítích. Přispěl k tomu i jeho nově spuštěný kanál na YouTube, který za tři týdny přilákal více než 60 milionů odběratelů.

Canelo Alvarez vs Edgar Berlanga. Vyostřená bitva o titul mistra světa

Saul "Canelo" Alvarez, čtyřnásobný mistr světa v různých váhových kategoriích, se v sobotu v Las Vegas střetne s neporaženým Edgarem Berlangou. Budeme svědky zápasu o tituly WBO, WBA a WBC v polotěžké váze. Alvarez se už dávno zařadil mezi téměř neporažené legendy. Jeho ojedinělý styl dokáže diváky udivit i po mnoha letech. Tento boxer dokázal vypilovat techniku k dokonalosti.

McLaren při boji o titul upřednostní Norrise

McLaren se rozhodl při letošním boji o oba tituly ve Formuli 1 upřednostnit Landa Norrise před jeho týmovým kolegou Oscarem Piastrim. Šéf stáje Andrea Stella však zdůraznil, že veškeré kroky podporující Norrise v boji o titul jezdců budou provedeny v souladu s týmovými principy fair play a sportovního ducha. „Naším hlavním cílem je vyhrát, ale chceme to udělat správným způsobem,“ sdělil Stella.