18 C
    Neděle 8. září 2024

Sparta v Kodani bez gólů. Vyrovnaný boj, v závěru kouzlil brankář Vindahl

3.předkolo Ligy mistrů je v polovině, ale zatím není ani naznačeno, kdo by mohl jít dál. Sparta remizovala v Kodani 0:0, což je nadějný výsledek do odvety. Nakonec se jedná spíše o zlatý bod, protože po vyrovnaném průběhu tahal zázračné zákroky z klobouku brankář Vindahl. Zápas na Letné se hraje v úterý 15.08. od 19 hodin.

Jeden z otazníků úterního zápasu určitě byl, jak si povede brankář Vindahl, kterého čekal teprve druhý duel ve sparťanských barvách. Proti Pardubicím inkasoval dvě branky ze dvou střel. Ale v úterním večeru byl nakonec za hrdinu.

V sestavě bylo jedno překvapení, kdy na pravém kraji obrany nastoupil Jan Mejdr místo Tomáše Wiesnera. Nástup měla lepší Kodaň, držela míč, první gólovku ale měla Sparta. Haraslín pelášil sám na branku, dal kličku i brankáři, ale dostihl ho krajní obránce a slovenský křídelník upadl, takže vůbec nezakončil.

Po půl hodině se rudým ulevilo. Šanci měl Bardghji, ale z malého vápna jen orazítkoval břevno. Jinak se hrál první poločas klasický pohárový první zápas. Vyčkávání, zatažené obrany a pomalá rozehrávka. Zkrátka žádný kvapík dopředu. Kodaň však byla určitě lepší dopředu než dozadu. Šanci měl v závěru půle i Kuchta, ale bohužel pro Spartu mířil do boční sítě. První půle tak zaslouženě skončila remízou.

Na začátku druhé půle byla Sparta aktivnější a z toho pramenil i krásný Mejdrův volej, ale polský gólman Grabara předvedl efektní zákrok. V zajímavé pozici byl i Kairinen, ale netrefil ideálně balón. V těchto momentech byl pravděpodobnější gól spíše v kodaňské síti.

Domácí favorit dlouho spal a připomněl se až v 70. minutě, kdy se střelou vedle ukázal Goncalves. Další velkou šanci druhé půle měl švédský reprezentant Claesson, který ve vzduchu zasáhl míč hrudí a od ní šel míč do břevna. Už podruhé tak sparťanskému brankáři Vindahovi pomohlo břevno. A šance začaly přibývat. Největší v 80. minutě, kdy brankář Vindahl vytáhl dvojí superzákrok a ukázal, že může být pro Spartu oporou. Navíc celý zápas byl velmi suverénní v rozehrávce. Jednu šanci v závěru chytil i Kuchta, když zblokoval zřejmě gólovou střelu Achouriho. Zápas tak skončil remízou 0:0.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.