21.9 C
    Neděle 8. září 2024

Velké vítězství. Lvíčata porazila Němce a na EURU do 21 let sahají po postupu

Český fotbal žije! Reprezentace do 21 let ve 2. zápase na Mistrovství Evropy v Gruzii a Rumunsku porazila silný výběr Německa 2:1 a postup do čtvrtfinále má ve svých rukou. Velké vítězství zajistily branky Václava Sejka a Martina Vitíka. O případném postupu rozhodne středeční zápas proti Izraeli.

Tým trenéra Jana Suchopárka měl po prohře s Anglií 0:2 před sebou přetěžký úkol. Nesměl prohrát s týmem Německa, jinak už by neměl naději na postup. Soupeř je ovšem úřadujícím mistrem Evropy. I když jen na střídačce byl hvězdný hráč Dortmundu Yousouffa Moukoko, tak od začátku hrozil a ukazoval sílu. Brankář Jaroš ale fantastickým skokem při přímém kopu udržel nulu.

Za Čechy byl opět cítit rtuťovitý Vasil Kušej. První brejk mu ještě nevyšel. Ale ve 33. minutě ulétl po levém křídle a připravil snadnou práci pro Václava Sejka, který vstřelil první český gól na turnaji – 1:0. Jednalo se o krásnou branku, kdy Češi z německého rohu dokonale zaútočili a za 10 sekund už se radovali z branky.

Výborný výkon předvedl i sparťan Adam Karabec. S Kušejem byl zřejmě nejnebezpečnějším českým hráčem. Byli na něj fauly a po jednom, který sám rozehrál, neměl daleko k další brance Valenta. „Zatím velmi sympatický výkon. Zaslouženě vedeme,“ kvitoval Lukáš Vácha o půli ve studiu České televize vedení českých barev.

Ve 2.půli se Češi stáhli do bloku a pozorně bránili. Výborným Kušejovi s Karabcem docházely síly, a tak Suchopárkův tým vepředu příliš nepodržel balon. V 70. minutě tak přišlo nevyhnutelné, když se střelou z vápna prosadil Stiller.

Remíza toho moc neřešila. Vzhledem k vítězství 2:0 Anglie nad Izraelem by se o všem podstatném rozhodlo v posledním zápase. Jenže v 87. minutě přišel pro favorizované Němce šok. Po rohovém kopu se tečovanou střelou prosadil stoper Martin Vitík. „Tři body jsou obrovská vzpruha do posledního zápasu,“ zářil po zápase Vitík.

Ovšem ještě nebyl konec. Nastavovalo se šest minut a Němci spustili před Jarošovou brankou kolotoč. Zásluhou obětavých obránců už ale žádný míč neprošel, a tak měl tým do 21 let cenný skalp posledních mistrů Evropy.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.