21.9 C
    Neděle 8. září 2024

Zahozená penalta stála Neapol postup. Giroud zaváhání napravil, AC jde dál

Na stadionu Diega Armanda Maradony byly v rámci odvetného utkání čtvrtfinále Ligy mistrů k vidění dvě chycené penalty a dramatický závěr. Giroud dal Milánu vedení těsně před pauzou, Osimhen vyrovnával na 1:1 až v 90+3. minutě. Deset minut předtím ale Neapol zahodila penaltu. Podobně jako AC v první půli.

Fotbalistům AC Milán se povedlo na San Siru porazit Neapol v prvním utkání poměrem 1:0 a lépe vstoupili i do zápasu na svatostánku modrobílých. Už ve 22. minutě dostali Rossoneri lákavou nabídku v podobě navýšení celkového vedení, na zlatém podnose ji přinesl Mario Rui, jenž nebezpečně fauloval ve vápně.

Avšak míč si na puntík postavil Olivier Giroud a stanul tváří v tvář golmanu Neapole Alexu Meretovi. Francouzsko-italský duel mistru světa z roku 2018 vůbec nevyšel, Meret jej totiž parádně vychytal. Giroud však svou nedobře zahranou penaltu ještě před poločasovou přestávkou napravil.

Na levé straně hrací plochy rozjeli Rossoneri ve 43. minutě brejkovou akci. Vedl ji Rafael Leao. Portugalec se dokázal zbavit tří domácích napadajících hráčů a z levé strany šestnáctky vyslal rychlý pas do středu vápna. Tam doběhl právě Olivier Giroud a dal Milánu vedení 1:0, celkově už tedy 2:0.

Dramatický závěr

Neapol měla jasnou převahu. Ať už šlo o střely, držení míče, přihrávky či nebezpečné akce. Z její aktivity, kterou ale za osmdesát minut nebyla schopna proměnit v gól, vyvstala v 82. minutě obrovská příležitost v podobě pokutového kopu. Fikayo Tomori zahrál rukou.

Exekuce penalty a možnost vyrovnání na 1:1 padla na gruzínského záložníka Khvichau Kvaratskheliu. Dvaadvacetileté levé křídlo koukalo po celou dobu kopu na balon a když vystřelilo, nestačilo se divit. Mike Maignan v brance AC totiž balon vyrazil, Neapol tak stále ztrácela dvě trefy.

Na obrat už moc času nezbývalo. Čas letěl pro Neapol téměř rychlostí světla, malý záblesk naděje vykřesal ještě v 90+3. minutě forvard domácích Victor Osimhen. Nigérijec byl nejprůbojnější v šestnáctce Milánu a hlavou vyrovnal na 1:1. Druhý gól už ale ve čtyřminutovém nastavení domácí nestihli, AC neporazili ani napotřetí, a proto se svou poutí v LM loučí ve čtvrtfinále.

Rossoneri si naopak mohou střihnout v semifinále další derby, tentokrát dokonce to milánské. Inter totiž v prvním zápase porazil Benficu 2:0.

Sabalenka a Pegula se střetnou ve finále US Open

Aryna Sabalenka se ve finále US Open střetne s domácí nadějí Jessicou Pegulou. Světová dvojka postoupila do finále již druhý rok po sobě. Bělorusce však loni proti jiné Američance Coco Gauff dělalo potíže hlučné publikum, které později označila za tak hlasité, že jí "ucpalo uši". Šestá v žebříčku Pegula, která se poprvé představí ve finále grandslamu, se narodila v New Yorku a bude mít podporu diváků zaručenou.

Ronaldo vstřelil 900. gól v kariéře. Je prvním hráčem v historii fotbalu

Cristiano Ronaldo se stal prvním hráčem, který v kariéře vstřelil 900 gólů na nejvyšší úrovni. K touto historickému milníku došlo během zápasu, kterým Portugalsko zahájilo své tažení Ligou národů vítězstvím nad Chorvatskem.

Rebecca Cheptegei zemřela na následky útoku

Tragická smrt ugandské maratonistky Rebeccy Cheptegei otřásla nejen sportovním světem, ale i celou společností. Mladá talentovaná atletka, která před sebou měla slibnou sportovní budoucnost, se stala obětí brutálního činu motivovaného žárlivostí. Bývalý přítel ji polil benzínem a zapálil. Závodnice z olympijských her v Paříži dnes následkům zranění podlehla. Olympijská naděje uhasla.